معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به ابتلای ۵۰۰ پرستار لرستانی به کرونا گفت:با توجه به تکمیل ظرفیت تخت‌های بیماران کرونایی حدود ۷۰ تخت بیمارستانی جدید به زودی در خرم‌آباد راه‌اندازی می‌شود.

عباس پزشکی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان لرستان اظهارداشت: تعداد مراجعه و بستری مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های استان بسیار زیاد است به طوری که ظرفیت بسیاری از بیمارستان‌های استان تکمیل است ولی با توجه به تمهیداتی که در نظر گرفته شده جهت بستری بیماران جدید مشکلی نداریم و کلیه خدمات به بیماران ارائه می‌شود.

وی افزود: در شهرستان خرم‌آباد با توجه به تکمیل شدن ظرفیت بخش‌های بستری بیماران کرونایی، مراکز درمانی و بیمارستانی طی روزهای آینده مکان سابق مرکز اعصاب و روان  این شهرستان با ظرفیت ۶۰ تا ۷۰ تخت راه‌اندازی می‌شود که در صورت نیاز بیماران مبتلا به کرونا در این مرکز نیز بستری شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: متاسفانه طی ۹ ماهه گذشته از تعداد حدود ۲ هزار و ۷۰۰ پرستار شاغل در مراکز درمانی و بیمارستانی استان لرستان تست کرونای ۵۰۰ نفر از آنها مثبت که  در حال حاضر  وضعیت عمومی آنها   بهبود یافته و به کار برگشته‌اند و تنها یک پرستار تاکنون بر اثر ابتلا به کرونا شهید شده است.