مدیرکل دامپزشکی لرستان از تجهیز کشتارگاه های دام استان لرستان به سالن پیش سرد خبر داد.

به گزارش گهرخبر؛ مطفی زبردست پور  با اشاره به اینکه کشتارگاه‌های دام شهرهای ازنا، دورود، الیگودرز، بروجرد، پلدختر و چگنی در تملک شهرداری‌ها است، گفت: کشتارگاه‌های دام شهرهای الشتر، نورآباد، خرم آباد و کوهدشت متعلق به بخش خصوصی است.

وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل در بحث بهداشت کشتارگاه‌های دام، مربوط به کشتارگاه‌هایی است که متولی آنها شهرداری‌ها هستند، تصریح کرد: به ویژه در کشتارگاه شهرداری دورود، شرایط نامناسب است و این وضعیت را نمی‌طلبیم.

تا ابتدای سال آینده همه کشتارگاه‌های دام استان را به سالن پیش سرد مجهز می‌شود

مدیرکل دامپزشکی لرستان با تاکید بر اینکه یکسری نواقص کشتارگاه دام دورود برطرف شده اما ادامه کار آن از نظر بهداشتی، زیست محیطی و دامپزشکی مورد تأیید ما نیست و به دنبال این هستیم این کشتارگاه به سرمایه گذار بخش خصوصی واگذار شود، افزود: سالن پیش سرد کشتارگاه‌های الیگودرز، ازنا، نورآباد، الشتر، خرم آباد و پلدختر تقریباً آماده است و برخی هم به بهره برداری رسیده است.

زبردست پور با بیان اینکه انتقال گوشت به سالن پیش سرد کشتارگاه‌ها باعث ارتقای کیفیت گوشت شده و اجرام بیماری زا را از بین می‌برد، تصریح کرد: امیدواریم تا ابتدای سال آینده همه کشتارگاه‌های دام استان را به سالن پیش سرد مجهز کنیم.