به گزارش گهرخبر به نقل از ایرنا، سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: مقدمات ایجاد یک بخش جدید در شهرستان در طرح تقسیمات کشوری فراهم شده است. احمد گودرزیان  افزود: شهرستان ۳۵۰ هزار نفری بروجرد دارای ۲بخش مرکزی و اشترینان است که بخش مرکزی با  ۱۵۰ روستای بزرگ و کوچک مدیریت آن در قالب یک بخشداری انجام […]

به گزارش گهرخبر به نقل از ایرنا، سرپرست فرمانداری بروجرد گفت: مقدمات ایجاد یک بخش جدید در شهرستان در طرح تقسیمات کشوری فراهم شده است.

احمد گودرزیان  افزود: شهرستان ۳۵۰ هزار نفری بروجرد دارای ۲بخش مرکزی و اشترینان است که بخش مرکزی با  ۱۵۰ روستای بزرگ و کوچک مدیریت آن در قالب یک بخشداری انجام می شود.
وی اظهار داشت: مراحل اداری تفکیک بخش مرکزی به ۲ بخش مجزا انجام و برای تصویب در هیات دولت ارسال شده و با پیگیری‌های صورت گرفته به زودی این مهم محقق می شود.

گودرزیان بیان کرد: درصورت تصویب این طرح از سوی هیات دولت بخش شیروان به عنوان سومین بخش این شهرستان تعیین خواهد شد.
وی اضافه کرد: در صورتی که دهستان شیروان به بخش تبدیل شود مدیریت حدود ۵۰ روستای بخش مرکزی با ۳۰هزار نفر جمعیت به این بخش واگذار خواهد شد.

سرپرست فرمانداری بروجرد ادامه داد: بخش مرکزی با جمعیت ۶۲ هزار جمعیت دارای چهار دهستان است و با توجه به جمعیت بالا پتانسیل تبدیل شدن به ۲ بخش را دارد.
گودرزیان اظهار داشت: ۹۲ دهیار در بخش مرکزی فعالیت دارند که ۱۰ نفر آنان زن هستند.