كتاب فرهنگ و طبيعت دورود نوشته ي منوچهر حسني گرپي (حاجيوند) با حضور امام جمعه و فرمانده سپاه شهرستان دورود رونمايي شد.

به گزارش پايگاه خبري گهر،در مراسمي (روز دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰) كه با حضور اصحاب رسانه، حجت الاسلام  حسینی نوری امام جمعه دورود، سرهنگ حاج کریم زینی وند فرمانده سپاه دورود و  سردار اهوازیان از همرزمان سردار شهیدحاج قاسم سلیمانی در دفتر امام جمعه دورود برگزار گرديد، به صورت رسمي از اين كتاب رونمايي شد.

منوچهر حسنی گرپی(حاجیوند)  محقق،گردآورنده و نويسنده كتاب” فرهنگ و طبيعت دورود” در مورد انگیزه خود براي نگارش اين كتاب بیان داشت: دورود بعنوان یک شهر بزرگ که همواره انسانهای بزرگی در آن زندگی کرده اند دارای ويژگي ها و آثاري است که سزاوار بوده اسم و آوازه آنان جهانی شود.

وي در ادامه بيان داشت: این ويژگيي هاي خاص انساني، فرهنگي، هنري، زيست محيطي و … اين انگیزه را در من بوجود آورد که علی رغم زحمات زیاد بتوانم  تاريخ و فرهنگ نانوشته اين شهر را در این کتاب را جمع آوری کنم  تا بلکه یادگار و راهنمايي باشد برای آیندگان و مرجعي معتبر براي پژوهش هاي معتبر محققاني كه در اين شهر به دنبال تاريخ شناسي و فرهنگ شناسي مي باشند.

اين كتاب در يك جلد و در ۶۳۴ صفحه در انتشارات دانشگاهيان به چاپ رسيده است و در آينده براي تكميل موارد مختلف تجديد چاپ خواهد شد.

  • نویسنده : پيمان مهرابي
  • منبع خبر : پايگاه خبري گهر