• امروز : دوشنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۳
5
ویس کرمی در نطق میان دستور:

لرستان نه از تحریم های آمریکا بلکه از تحریم های وزارت نیرو نابود شده است

  • کد خبر : 4644
  • ۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
لرستان نه از تحریم های آمریکا بلکه از تحریم های وزارت نیرو نابود شده است
نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت:لرستان نه از تحریم های آمریکا بلکه از تحریم های وزارت نیرو نابود شده است.

به گزارش پایگاه خبری گهر؛ مهرداد ویس کرمی در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 28 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود با قرائت آیه” قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَةٍ ۖ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَىٰ وَفُرَادَىٰ ثُمَّ تَتَفَکَّرُوا “گفت: یگانه نصیحت قران به مومنان این است که در راه خدا قیام کنید برای اندیشیدن.

صدای شکستن استخوان های دموکراسی غربی به گوش می رسد

ویس کرمی ادامه داد:انتخابات اخیر آمریکا نشان داد، الگوی دموکراسی آمریکایی که میلیاردها دلار صرف ترویج آن شده است و به تعبیر ریچارد المن، سگ های قلاده بلند در کشورهای دیگر به تبلیغ و ترویج آن می‌پردازند؛ پایان تاریخ و نسخه نهایی تکامل بشر نیست، بلکه به دلیل تضاد با فطرت انسانی و سرشاخ شدن با سنت های الهی در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

هیچ سیاستمدار عاقلی زلف خود را به برنده جدال فیل و الاغ گره نمی زند

نماینده خرم آبادو چگنی در مجلس مطرح کرد:انتخابات اخیر آمریکا ،آغازی برای فردای بدون آمریکاست و صدای شکستن استخوان های دموکراسی غربی به گوش می رسد و به تعبیر قرآن که فرمود” و لکل امه اجل “؛ دوران طلایی آمریکا به سر آمده است.

وی ادامه داد: بنابر آخرین اظهار نظر فوکویاما، نظام لیبرال دموکراسی غربی دیگر حتی توان اداره خودش را ندارد تا چه رسد به آنکه پایان تاریخ باشد در چنین شرایطی هیچ سیاستمدار عاقلی زلف خود را به برنده جدال فیل و الاغ گره نمی زند و خود را روسیاه تاریخ و همراه و همدل با قاتلان حاج قاسم سلیمانی نمی‌کند.

کرمی در ادامه افزود: موضع ما در مقابله برنده نزاع فیل و الاغ ،همان دستور قرآن کریم است که فرمود: “فَقَاتِلُوا أَئِمَّةَ الْکُفْرِ ۙ إِنَّهُمْ لَا أَیْمَانَ لَهُمْ ” .

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در ادامه اظهار کرد: به فرموده مقام معظم رهبری راه نجات کشور در قوی شدن و تکیه بر ظرفیت ها و استعدادهای سرشار مردم بزرگ ایران است و در رابطه با سایر کشورها باید براساس عزت و حکمت و مصلحت باشد.

وی تاکید کرد: ۶ ماهه نخست مجلس یازدهم نشان می‌دهد که ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم و بایستی طرحی نو در انداخت. راه صلاح پیش روی مجلس یازدهم؛ تمرکز بر اولویت‌های کشور و ابن الوقت بودن در عین دوراندیشی است.

مرکز پژوهش های مجلس نقطه عزیمت طرح های آن قرار گیرد

نماینده مردم خرم آباد و چگنی مطرح کرد: اشکال رایج مجالس و دولت های گذشته این بوده است که هرکسی از ظن خود،طرح یا لایحه ای را مطرح می‌کرده و در فضای احساسی و بعضاً پوپولیستی به تصویب می رسیده است،راه خروج از این بن بست این است که مرکز پژوهش های مجلس نقطه عزیمت طرح های آن قرار گیرد تا در عین شناخت اولویت ها، دچار روزمرگی و جو زدگی نشویم.

سهم شورای برنامه‌ریزی استان ها در بودجه، ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه است

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: این روزها سخن از تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ کشور است ؛برخی کارشناسان بر این باور هستند که ساختار بودجه کشور بیمار متولد شده و ریشه بسیاری از رانت ها،مفاسد و زدو بندهای اقتصادی و سیاسی همین ساختار لابی محور است که در آن سهم شورای برنامه‌ریزی استان ها حدود ۱۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی سرمایه است و ۹۰ درصد آن در اختیار وزرا و تابع غمزه عنایت ریاست  سازمان برنامه و بودجه است و این یعنی قدم اول تبعیض و تقویت لابی‌گری در توزیع بودجه و امکانات کشور.

وی ادامه داد: درحالی که طبق ماده ۷ بند(ه) برنامه ششم توسعه ،بایستی ۳۰ درصد اعتبارات تملک دارایی سرمایه ای به شورای برنامه‌ریزی استان ها اختصاص می یافت.

ویس کرمی در ادامه خاطرنشان کرد: بر خلاف تاکید مقام معظم رهبری برای ورود موثر و سرمایه گذاری نهادهای انقلابی مانند بنیاد مستضعفان و ستاد اجرایی فرمان امام(ره)  درچند استان ازجمله لرستان سرمایه گذاری قابل توجهی ازجمله این نهادها در شهرستان های چگنی و خرم آباد انجام نشده است.

حجم مخازن یکی از پرباران ترین استان های کشور کمتر از نیم درصد است

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: استان لرستان “جَنَّاتٌ تَجْرِی مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهَارُ” است، اما با لبان تشنه بر لب آب نشسته است. لرستان با داشتن حدود ۱۲ میلیارد مترمکعب آب خروجی در سال، در میان پرانتز سیل در فصول بارانی و خشکسالی در سایر فصول، از تشنگی پا بر زمین می کوبد.

وی افزود:چرا حجم مخازن یکی از پرباران ترین استان های کشور کمتر از نیم درصد است و اکثر شهرها و روستاها از کمبود آب شرب رنج می برند، جز ظلم و تبعیض چه نامی می‌توان بر این پدیده نهاد؟

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: لرستان بیشتر از تحریم‌های آمریکا و اروپا؛ بر اثر تحریم وزارت نیرو نابود شده است، چرا که بدون وجود سدهای مخزنی ،نه از منبع آب شرب پایدار خبری است ، نه ایستگاه های پمپاژ کشاورزی در تابستان آبی برای کشیدن دارند، زمانی که آب است موقع کشاورزی نیست و آنگاه که موقع کشاورزی است،آبی در رودخانه و چاه و چشمه وجود ندارد و این فریب بزرگ وزارت نیرو در تمام سال های گذشته در مدل تخصیص آب لرستان است.

وی با بیان اینکه مقدار قابل توجهی از برداشت آب های ما را به چشمه و چاه و رودخانه‌های جاری حواله می دهند،تاکید کرد:وزارت نیرو بایستی در اسرع وقت تکلیف خود را با تخصیص ناچیز اعتبار برای سدهای لرستان و نبود سدهای مخزنی که آب شرب کشاورزی و صنعت و نیز کاهش تخصیص آب سد های معشوره، کاکاشرف،زیبا محمد،کاکارضا، ایوشان ،تاج امیر را روشن نماید و در اسرع وقت تخصیص آب لرستان را به وضع قبلی برگرداند و سپس آن را بر مبنای نیاز شرب و صنعت و کشاورزی به حد مطلوب برساند.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، خاطرنشان کرد: وزارت صمت بدون توجه به بازی‌های سیاسی؛مدیری کارآزموده ،پاکدست آشنا به استان و چابک را برای مدیریت صمت استانی که نیمی از شهرک های صنعتی آن تعطیل است،تعیین کند.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس مطرح کرد: وزارت راه و شهرسازی نسبت به حل مشکلات احداث راه آهن دورود -خرم آباد -اندیمشک و تامین اعتبار کافی برای آن اقدام لازم را انجام دهد.

ویس کرمی تصریح کرد: پیشرفت استان لرستان از مسیر کشاورزی و دامپروری عبور می کند،ولی اقدام کافی از سوی جهاد کشاورزی در عادی سازی زمین های دیم، تکمیل زنجیر تولید مرغ،صنایع تکمیلی،کشت گیاهان دارویی و راه اندازی گلخانه های زودبازده و راه اندازی دامپروری های صنعتی کلان صورت نپذیرفته است.غَفَرَ اللهُ لَنَا وَ لَکُمْ وَالسَّلامُ عَلِیْکُمْ وَ رَحمَهُ اللهِ وَ بَرِکاتُه./

لینک کوتاه : https://gaharnews.ir/?p=4644

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.