رئيس دادگستري شهرستان دورود گفت: در طول یک سال گذشته 54  هزار و 243 پرونده در حوزه شهرستان دورود اعم از دادگاه، دادسرا و شورای حل اختلاف وارد شده است که نسبت به جمعیت شهرستان بسیار آمار بالایی است.

به گزارش پایگاه خبری گهر، بیژن سوری رئیس دادگستری دورود ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت امام رضا (ع) و هفته دادگستری با یاد خاطره ای از دکتر بهشتی معمار قوه قضائیه گفت: طی گزارشهای مردمی و مستند در روز برگزاری انتخابات، یازده نفر از کسانی که اقدام به خرید و فروش رای مي كردند، دستگیر و با تشكيل پرونده و صدور قرار قانوني به  جرائم انتخاباتی آنان رسیدگی مي شود.

وی از مشاهده تبلیغات غیرمجاز و غیر قانونی کاندیداهای شورای شهر و روستا در روز برگزاری انتخابات طی بازدیدهای میدانی به عمل آمده خبر داد و افزود: تخلفات انتخاباتی در پرونده نامزدهاي مورد نظر ثبت و ضبط می شود و جهت رسیدگی به مرکز استان ارسال مي گردد.

رئیس دادگستری دورود گفت: از مردم شریف دورود بابت مشارکت ۵۲ درصدی در انتخابات که باعث خنثی شدن توطئه دشمان جمهوریت و استقلال ایران اسلامی شد، تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند همدلی و وحدت در بین مردم کشور هستیم از اصحاب رسانه درخواست کرد که در فضای مجازی از ادبیات وحدت آفرین سخن بگویند.

وي تصريح كرد: قوه قضائیه قوه مردمی و در خدمت مردم و همگام با مردم است و در جهت حفظ آرامش و آسایش و تامین حقوق شهروندی با سه فاکتور سرعت، دقت و قاطعیت عمل می کند.

سوري در ادامه افزود: با توجه به بستر فضای مجازی این امکان فراهم شده است که مردم با ثبت نام در سامانه ثنا، با پیگیری مجازی پرونده های قضایی خود از وقت و هزینه خود بکاهند و سطح رضایت مندی مراجعه کنندگان هم در بهترین نقطه ممکن قرار بگیرد ایشان در ادامه افزود حفظ کرامت ارباب رجوع برای ما در اولویت است.

وی گفت: در طول یک سال گذشته ۵۴  هزار و ۲۴۳ پرونده در حوزه شهرستان دورود اعم از دادگاه، دادسرا و شورای حل اختلاف وارد شده است که نسبت به جمعیت شهرستان بسیار آمار بالایی است و علت اصلي ورود این حجم از پرونده های قضایی مشکلات اقتصادی اعم از بیکاری، تعطیلی کارخانه ها، تولیدی ها و … مي باشد.

بيژن سوری با گلايه از از کمبود نیروی انسانی اعم از قاضی و کارمند در سطح شهرستان، اظهار  داشت: درهر ماه به صورت میانگین ۴۵۲۰ پرونده توسط ۱۷ قاضی رسیدگی می شود كه نيروي انساني دادگاه و دادسراي ما جوابگوي اين ميزان از پرونده ها نيست.

  • نویسنده : پيمان مهرابي
  • منبع خبر : اختصاصي پايگاه خبري گهر