به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گهر، بیست و شش سال پیش در چنین روزی (27آذر1373 ) بر اثر تصادف مینی بوس حامل دانشجومعلمان دانشسرای (تربیت معلم) الیگودرز سی و یک نفر از فرزندان این مرز و بوم در میان آهن پاره های مینی بوس (براثر تصادف با تریلی) مظلومانه و دردناک جان باختند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی گهر، بیست و شش سال پیش در چنین روزی (۲۷آذر۱۳۷۳ ) بر اثر تصادف مینی بوس حامل دانشجومعلمان دانشسرای (تربیت معلم) الیگودرز سی و یک نفر از فرزندان این مرز و بوم در میان آهن پاره های مینی بوس (براثر تصادف با تریلی) مظلومانه و دردناک جان باختند.

۳۱ نفر از  خانواده هایی که فرزندان خود  را با هزار امید و آرزو به به دانشسرا فرستادند تا معلمان و آینده سازانی شوند که هرکدام ممکن بود امروزه به استعدادی بدل گردد.

در ۲۷ آذرماه سال ۱۳۷۳ کلاس های دانشسرا الیگودرز به پایان می رسد. دانشجویان این مرکز اکثریت از اهالی دورود و روستاهای اطراف شهرستان بودند که حتما برای رسیدن به مقصد باید به دورود می آمدند.

آن روزهای سرد و غم انگیز، بیشتر حمل و نقل بین شهری از طریق مینی بوس های فرسوده و قدیمی ای صورت می گرفت که بیشتر شبیه ارابه مرگ بوده اند.

دانشجویان داستان ما خود را از الیگودرز به گاراژ ازنا می رسانند. به دلیل نبود وسیله ای دیگر برای رسیدن به مقصد، همگی دانشجویان و سایر مسافران سوار این ارابه مرگ می شوند.ارابه مرگ راهرو و چارپایه ها را هم پر از مسافر می کند و به راه می افتد.انگار حکم مرگ همگی در یک روز امضا شده است و مینی بوس مامور اجرای حکم.

به دلیل مه آلود و دوبانده بودن مسیر مینی بوس به آهستگی مسیر خود را پیدا می کند و طی طریق می نماید. مه آلودگی مسیر باعث می شود یک تریلی با سرعت زیاد از روبرو وارد مسیر مینی بوس می شود و مینی بوس را به دلیل  فرسودگی به تکی آهن پاره تبدیل می کند و دانشجویان دانشسرا در میان این ارابه مرگ به قربانی بدل می شوند.

 

به دلیل نبود امکانات و آمبولانس،وانت ها و میسان های عبوری بدن های خون آلود دانشجویان را پشت وسیله خود می اندازند و به بیمارستان می رسانند.خون از پشت وانت ها جاری می شود و خانواده ها شیون کنان به دنبال اجساد عزیزان خود می گردند.

متاسفانه این حادثه غم انگیز امروزه به فراموشی سپرده است و کمتر کسی از آن یاد می کند مگر خاواده بازماندگان و اندک مجروحین این حادثه.

روحشان شاد و یادشان گرامی.

ظفر پاپی

  • نویسنده : ظفر پاپی
  • منبع خبر : گهرخبر