• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
13
یکی از مهم ترین عملیات های دفاع مقدس در دورود بازسازی می شود

عملیات بیت المقدس 4 در دورود بازسازی می شود

  • کد خبر : 619
  • ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
عملیات بیت المقدس 4 در دورود بازسازی می شود
عملیات بیت المقدس 4 در دورود بازسازی می شود . بازسازی عملیات بیت المقدس 4 امسال با رویکردی بومی و در محل ابتدای جاده صنایع دفاع انجام میگیرد.

عملیات بیت المقدس 4 در دورود بازسازی می شود . بازسازی عملیات بیت المقدس 4 امسال با رویکردی بومی و در محل ابتدای جاده صنایع دفاع انجام میگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، سرهنگ کریم زینی‌وند امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در این شهرستان ضمن گرامی‌داشت سی‌ونهمین سالگرد هفته دفاع مقدس اظهار داشت: با توجه به تغییراتی که الان در سطح نظام بین‌الملل در تغییر موازنهٔ قدرت در دنیا شاهد آن هستیم و الحمدالله نظام مقتدر ایران اسلامی هم امروز و بعد از 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی امروز بیش‌تر از هر زمان دیگر از اقتدار، انضباط و نظم لازم در جهان برخوردار است.

وی ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس افزود: به حول و قوهٔ الهی نظام جمهوری اسلامی در آستانهٔ سی‌ونهمین سالروز دفاع مقدس در ارتباط با دستاوردهای نظام دفاع مقدس است که امروز از این اقتدار در نظام بین‌المللی و در نظام جهانی برخوردار شده‌است.

فرمانده سپاه ناحیه دورود عنوان کرد: اولین روز هفته دفاع مقدس روز یک‌شنبه 31 شهریورماه با عنوان «قدرت، توانمندی اقتدار نیروهای مسلح» نام‌گذاری‌شده که در اولین روز این هفته رژه موتوری (خودروهای نظامی و موتورسیکلت) از مسیر گلزار شهدای دورود آغاز و تا محل بازسازی عملیات بیت‌المقدس 4 اجرا خواهد شد.

وی بیان کرد: از دیگر برنامه‌های این روز برپایی ایستگاه صلواتی، دیدار با خانواده شهدا، اعزام سخنران به مدارس و دانشگاه‌های شهرستان دورود، اعزام راویان دفاع مقدس به مساجد سطح شهر دورود، برگزاری نشست‌های سیاسی با حضور بسیجیان، افتتاحیه نمایشگاه دستاوردهای دفاعی در کنار محل بازسازی عملیات بیت‌المقدس 4، تجلیل از خانواده محترم شهدا عملیات بیت‌المقدس 4 و اعزام تیم‌های پزشکی درمان به مناطق محروم است.

زینی‌وند با اشاره به نام‌گذاری روز دوم هفته دفاع مقدس روز دوشنبه یکم مهرماه با عنوان«دانش‌پژوهی، معرفت، جوانان، سرباز» گفت: نواختن زنگ مقاومت در مدارس، دیدار با خانواده معظم شهدا، برگزاری نشست‌های مختلف روشنگری برای عموم مردم و اولین مرحله از بازسازی عملیات بیت‌المقدس 4 را از ساعت 20 تا 22 شب در منطقه رزمایش و بازسازی عملیات اجرا خواهیم کرد.

وی با طرح این سؤال که چرا امسال بازسازی عملیات بیت‌المقدس 4 را برای شهرستان دورود انتخاب کرده‌ایم، افزود: به جهت نقش پررنگ و مؤثر رزمندگان شهرستان دورود در ایام دفاع مقدس بوده که ما بازسازی عملیات را به امید خدا اجرا می‌کنیم و پیش‌بینی می‌کنیم که ان‌شاءالله هر شب بین 4 تا 5 هزار نفر از مردم عزیز شهرستان دورود به‌ویژه جوانان، خانواده معظم شهدا و اقشار مختلف از این رزمایش بازدید کنند.

برگزاری رزمایش بیت‌المقدس4

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان دورود عنوان کرد: امسال رزمایش بازسازی عملیات بیت‌المقدس 4 با رویکرد کاملاً بومی برگزارمی‌شود و این‌یکی از نقاط قوت اجرای این رزمایش است .

ما ابتدا از استعداد جوانان دورود استفاده کردیم به‌جهت اینکه مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب فرمودند به جوانان اعتماد کنید علی‌رغم اینکه پیشنهادهای زیادی از سطح کشور برای اجرای این کار فرهنگی داشتیم ولی ابتدا موضوع را با جوانان و هنرمندان این شهر مطرح کرده‌ایم که با آغوش باز پذیرفتند.

وی با بیان اینکه در بازسازی عملیات بیت‌المقدس 4 در شهرستان دورود گوشه‌ای از زحمات رزمندگان در این عملیات، بازسازی و شبیه‌سازی می‌شود، بیان کرد: هم‌چنین تلفیق پیشکسوتان عرصه‌های جهاد و شهادت با جوانان را داریم که شاید به‌نوبهٔ خود در کشور و در استان بدیل نداشته‌است.

زینی‌وند گفت: صدای رزمنده دوروی که در شاخ شمیران مجروح‌شده در عملیات بیت‌المقدس 4 پخش می‌شود دقیقاً عین همان صدایی‌ست که از این فردی که مجروح‌شده را خواهید شنید.

فرمانده سپاه ناحیه شهرستان دورود خاطرنشان کرد: شهید حاج اصغر لشنی فرمانده مقتدر گردان محرم بود که در آن عملیات نقش اصلی را داشته و درواقع کل رزمایش به نام مبارک او رقم می‌خورد ولی هم‌سنگران این عزیزان که در قید حیات و حیات نورانی زینت‌بخش این رزمایش هستند در مجلس و محافل ما حضور پیدا می‌کنند و در این رزمایش کمک می‌کنند.

کلنگ احداث یادمان 22 شهید دورود

زینی‌وند از همکاری گردان‌ها، حوزه‌ها، پایگاه‌های مقاومت بسیج از اقشار مختلف تخصصی بسیج، شورای اداری، سرپرست فرمانداری و بیش از 40اداره در بازسازی عملیات بیت‌المقدس 4 تقدیر کرد و اظهار داشت: حدود پنج کیلومتر زمین را مسطح کرده‌ایم که پنج کیلومتر زمین خاک‌ریز کانال نمایشگاه در آن احداث‌ و جایگاه تماشاچیان در آنجا تعبیه‌ شده‌است.

وی افزود: هیئت مذهبی نیز برای بازسازی عملیات بیت‌المقدس 4 اعلام آمادگی و بسیج اصناف شهرستان دورود برای برپایی ایستگاه صلواتی پای‌کار آمده‌است.

فرمانده سپاه ناحیه دورود عنوان کرد: در ایام دفاع مقدس در روبه‌روی کارخانه سیمان درون پارک ساختمان پشتیبانی جنگ بعد ستاد پشتیبانی بوده‌است که ما در آنجا 22 شهید را تقدیم انقلاب کرده‌ایم.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس پیرزن 70 ساله تا کودک 10 ساله کار پشتیبانی جنگ مانند بسته‌بندی مواد غذایی و بسته‌بندی مواد پشتیبانی را  انجام می‌دادند، در آن زمان هواپیما به‌قصد هدف‌گذاری کارخانه وارد دورود می‌شود، اما بمب به ساختمان پشتیبانی اصابت‌کرده و امسال یادمان آنجا را به امید خدا کلنگ‌زنی خواهیم کرد.

زینی‌وند گفت: کلنگ احداث یادمان 22 شهید شهرستان دورود که در ساختمانی روبه‌روی کارخانه سیمان این شهرستان کار پشتیبانی جنگ را در دفاع مقدس انجام می‌دادند در هفته دفاع مقدس بر زمین زده خواهد شد و شرکت فولاد و چدن شهرستان دورود تمام هزینه‌های این یادمان را پذیرفتند، سال آینده این سازه را همان‌جا می‌سازند و تحویل این شهر خواهند داد.

برجسته‌سازی نقش کارخانه سیمان در دفاع مقدس

فرمانده سپاه ناحیه دورود از افتتاح یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد و یادمان شهدای شهر چالانچولان در هفته دفاع مقدس خبر داد و خاطرنشان کرد: یادمان شهدای گمنام دانشگاه آزاد کار خوبی بوده که دکتر ترکیان رئیس این دانشگاه در زمان تصدی‌اش در این دانشگاه انجام‌داده و یادمان شهدای شهر چالانچولان به‌همت شهرداری و بنیاد شهید ساخته‌شده که هر دو یادمان در هفته دفاع مقدس افتتاح خواهند شد، هم‌چنین یادواره مادر شهید و 5 فرزند شهیدش در مسجد روستای چشمه سرنجه یا یکی از مساجد این شهرستان برگزار می‌شود.

زینی‌وند اظهار داشت: نقش کارخانه سیمان در هفته دفاع مقدس را باید برجسته کنیم برجستگی کارخانه سیمان نسبت به بقیه کارخانه‌ها در سطح کشور برتری از 2 جهت است، یکی اینکه این کارخانه بیش از 60 شهید در زمان جنگ دارد و یکی دیگر نقشی که کارخانه سیمان دورود در جنگ در پشتیبانی از جنگ داشته‌است.

وی افزود: کمتر از نقطه‌ای از جبهه‌ها بوده که سیمان کارخانه دورود آنجا نرفته باشد، در سنگرها از سازه‌های بتنی برای کارهای مهندسی سنگین در جنگ استفاده می‌شد، امسال در هفته دفاع مقدس یادمان شهدای کارخانه سیمان دورود نیز در کارخانه سیمان برگزار می‌شود.

 نمایش دستاوردهای اقتصادی و تولید

فرمانده سپاه ناحیه دورود به نام‌گذاری روز سوم هفته دفاع مقدس روز سه‌شنبه 2 مهرماه با عنوان «رونق تولید، حمایت مردم و خودباوری» اشاره کرد و عنوان کرد: رویکرد ما امسال بحث رونق اقتصادی‌ست ما دستاوردهای اقتصادی و تولید در این شهرستان در حوزه دفاعی به نمایش می‌گذاریم.

وی با بیان اینکه مجتمع صنایع زرهی بنی‌هاشم که الان در دورود است گام‌های بلندی را در راستای رونق اقتصادی برداشته و در نمایشگاه به دید مردم گذاشته می‌شود، بیان کرد: از تانک سازی، لاستیک هواپیما و قطعات ریزودرشتی که در این کارخانه در صنعت خودرویی دارد استفاده می‌شود و این‌ها را به کمک همکاران در صنایع زرهی بنی‌هاشم به‌نمایش می‌گذاریم.

زینی‌وند با اشاره به اینکه در زمان جنگ راه‌آهن استان لرستان پل ارتباطی مرکز کشور به جنوب بوده و نقش بسیار زیادی را در حوزه پشتیبانی در جنگ داشته‌است، گفت: تابه‌حال به این موضوع پرداخته‌نشده باید نقش راه‌آهن در جنگ و در هشت سال دفاع مقدس در منظر و مرای مردم قرار بگیرد.

فرمانده سپاه ناحیه دورود خاطرنشان کرد: الحمدالله استعدادهای خوبی در بحث هنرهای ادبی در این شهرستان وجود دارد که در هفته دفاع مقدس یک روز جلسه‌ای برای بحث ادبیات جنگ و محفل شعر برگزار خواهد شد.

زینی‌وند اظهار داشت: شهرستان دورود قریب به 640 شهید دارد، نسبت به جمعیت شهر دورود در جنگ تحمیلی تعداد شهر کاملاً قابل‌ملاحظه است و ما وظیفه‌داریم که در هفته دفاع مقدس به‌نحو احسن و اکمل از خانواده معظم شهدا تجلیل کنیم.

لینک کوتاه : https://gaharnews.ir/?p=619

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.